Ókécskei Közösségi Ház

Az Ókécskei Közösségi Ház az alábbi nyitvatartási időben várja látogatóit:
kedd-csütörtök: 14.00-18.00,
szerda, péntek, szombat: 9.00-13.00,
vasárnap, hétfő: zárva
Az időszaki nyitva tartáson kívül látogatókat csak előzetes bejelentkezés alapján, időpont egyeztetéssel tudunk fogadni. Előzetes bejelentkezés a fenti elérhetőségek valamelyikén.
1950-ben az addig önálló településeket, Ókécskét és Újkécskét, Tiszakécske néven összevonták.
A mai Ókécskei Közösségi Ház épülete 1950-ig Ókécske település Községháza volt. Az épületet 1938-ra felújították, kibővítették. Szintén ekkor avatták az előtte álló országzászlót talapzatán a Turul szoborral, melyet a trianoni döntés elleni tiltakozásul emelt a község.
A rendszerváltás előtt csecsemőotthonnak adott helyet az épület. 2001 óta a ház kiállítóhelyként és közösségi térként üzemel. Az állandó kiállítások mellett minden évben 3-4 időszaki kiállítással, illetve családi programokkal is várjuk az érdeklődőket.
Állandó kiállítások:
Fáth Lajos gyűjtemény
Az Ókécskei Közösségi Házban látható a mintegy 1300 darabból álló Fáth Lajos gyűjtemény. Fáth Lajos több évtizedig járta Magyarország és Erdély településeit újabb darabok után kutatva. Az országban egyedülálló a textilgyűjteménye. A 800 darabot számláló kollekció hímzett párnákból, terítőkből, falvédőkből áll, a magyar néprajzi területek jellegzetes díszítőmotívumait vonultatja fel. A gyűjtemény Korondról származó bokályokkal, kézzel gazdagon faragott fa használati tárgyakkal egészül ki.
Helytörténeti gyűjtemény
A hajdani két Kécske lakosságának felajánlásaiból gyűlt össze a Helytörténeti gyűjtemény, amely régi használati eszközöket, bútorokat tartalmaz. A tárlat részét képezi az Ókécskei Községháza nagy elnöki asztala, valamint az elöljáróság tagjainak - nevükkel ellátott - faragott tölgyfaszékei.
A kiállításon látható az az ágy, amelyben - az anekdota szerint - Móricz Zsigmond aludt, amikor a Szendrey családnál vendégeskedett 1935-ben.
Szabolcska Mihály Irodalmi emlékszoba
Ókécskének az elszármazottja Szabolcska Mihály költő, aki Temesváron lelkész, örökös főesperes, a Magyar Tudományos Akadémia, valamint a Kisfaludy és Petőfi Társaság tagja volt. Az ő emlékét ápoló irodalmi társaság által összegyűjtött életrajzi anyag kapott helyet a Szabolcska Mihály Irodalmi emlékszobában, mely a költő, református lelkész halálának 75. évfordulóján, 2005-ben került átadásra.