Szanki sportcentrum és a tekesport

A mai napig működő sportpálya 1971 és 1977 között épült, sportolási lehetőséget nyújtva ezzel a község lakóinak. 

Szanki sportcentrum és a tekesport

A mai napig működő sportpálya 1971 és 1977 között épült, sportolási lehetőséget nyújtva ezzel a község lakóinak. 

Felépítésében jelentős szereplőként vett részt az NKFV Szanki Üzeme, az Új Élet Mezőgazdasági Szövetkezet, a Haladás Mezőgazdasági Termelőszövetkezet és a társadalmi munkát végző községi lakosság. Elsőként a futball-, a kézilabda-, a röplabda és a teniszpálya készült el. A sportpályán kapott helyet az 1977-ben átadott kétpályás és az 1980-as években újabb két pályával bővített tekecsarnok, mely a rendszerváltás után is a megye legmodernebb létesítményének számított. Ezt követően Szank lakói remekeltek tekejátékban, s a helység legeredményesebb sportága lett. A női tekecsapat 1986-87-ben a nemzeti bajnokság első osztályába került. 1994-ben az ország nyolc legjobb női csapata között, a Szuper Ligában versenyeztek, melyre eredményeikből adódóan még a további években is többször volt lehetőségük. Miután a meghatározó tagok befejezték a versenyzést, utánpótlás hiányában a nem neveztek a nemzeti bajnokságba. Azóta a férfi csapat képviseli Szankot a magyar tekesport több nemzeti bajnokságán is szintén szép eredményekkel. 

2011-ben az önkormányzat felújította a futó és teniszpályát, valamint az extrémsportok kedvelőinek is lehetőséget biztosított egy gördeszka, görkorcsolya és BMX-akrobat pálya kialakításával, melynek nézőterét is felújították, ezzel biztosítva a lakók számára a sportolási és kikapcsolódási lehetőséget.

Kapcsolat

6131 Szank Halasi utca 26.

Több Kevesebb chevron down

Kapcsolódó értékeink

chevron left
event card

Zsigóné Kati népi iparművész alkotói munkássága

arrow
Zsigóné Kati népi iparművész, tojásfestő művész Kecskeméten született, ahol a mai napig él és munkálkodik. Számára az igazi boldogságot az alkotás öröme, a hagyományok ápolása és a tanítás jelenti. 

Kecskemét

event card

Zsidó temető

arrow
A zsidók jelenléte Tasson a XVI. századig vezethető vissza. A környék legrégebbi hitközsége volt a tassi, utolsó zsinagógájuk 1834-ben épült.

Tass

event card

Volt Latinovits Endre Kúria

arrow
A kastélyt Latinovits Miklós építette 1800-ban, majd a későbbiekben Latinovits Pál, majd Latinovits Endre tulajdonába került. Érdekessége, hogy alatta nagy kiterjedésű pincerendszer található. 

Bácsborsód

event card

Vargáné Bodor Judit paszománykészítő tevékenysége

arrow
Vargáné Bodor Judit munkásságával egy régi mesterséget keltett életre Lakiteleken. Paszománykészítő tevékenysége igen ritka, kevesen vannak hazánkban, akik ezzel a szakmával foglalatoskodnak. 

Lakitelek

event card

Vadkerti-tó

arrow
A mintegy 75 hektár nagyságú, vízcsepp alakú tó északnyugaton elkeskenyedik, a déli részen pedig kiszélesedik, a tó fenekét laza és finom szemcsés iszap borítja. Vizének kémiai összetétele jótékony hatással van a reumatikus bántalmak enyhítésére. 

Soltvadkert

event card

Uszódi táncok – Uszódi Gubbantós

arrow
Uszód községben nagy múltra tekint vissza a hagyományőrzés, melyről kevés írásos dokumentum maradt fenn, de a régi nóták és tánclépések nemzedékről nemzedékre szállnak.

Uszód

event card

Uszódi népviselet

arrow
A múlt században Uszódon a népviselet nagy divatnak örvendett. Napjainkban már inkább csak az idősebb korosztályra jellemző, hogy hordja a régmúlt hagyományait idéző ruhákat. 

Uszód

event card

Uszódi kézi hímzés

arrow
Az uszódi kézi hímzés szín- és formavilága hasonlít ugyan a kalocsai hímzéshez, mégis eltér attól. Ez adja egyediségét, amely kifejezetten a településre jellemző.

Uszód

chevron right

Hírek

chevron left
chevron right

Turisztika

chevron left
event card

Kiskun Emlékhely Szank Vezér Szállásán

arrow

Szank

event card

Zank Vezér Sportszálló és Jurtaszálló

arrow

Szank

event card

Off-road pálya

arrow

Szank

event card

Magyar Történelmi Emlékút és Pihenőpark

arrow

Szank

chevron right
Design by WEBORIGO