Gyalai Béla festőművész tevékenysége és műteremgalériája
Gyalai Béla Tiszavárkonyon látta meg a napvilágot 1951-ben, és ma is a folyó vonzásában, Tiszakécskén él feleségével, gyermekeivel és unokáival.
Gyalai Béla Tiszavárkonyon látta meg a napvilágot 1951-ben, és ma is a folyó vonzásában, Tiszakécskén él feleségével, gyermekeivel és unokáival.
Meghatározó tagja a Bács-Kiskun megyei MŰHELY Művészeti Egyesületnek és a Kecskeméti Képzőművészek Közösségének. Szegeden szerzett rajztanári diplomát 1974-ben. Mesterei: Dér István, Fischer Ernő és Winkler László voltak. A Tiszakécskei Nemzetközi Képzőművészeti Alkotótábor művészeti vezetője.
Gyalai Béla műteremgalériája a tiszakécskei képzőművészeti élet meghatározó központja. Az elismert festőművész alkotásai itt megcsodálhatók az érdeklődők számára az év minden szakában, természetesen előzetes egyeztetést követően.
A város szempontjából turisztikai értéke is kimondottan jelentős, hiszen a településre érkező hazai és külföldi vendégek előszeretettel látogatják a mára legendássá váló, ókécskei polgári házban kialakított galériát. Már az épület udvarának hangulata is magával ragadja a művészetek iránt fogékony látogatót. Az egész helyszínt áthatja a béke, a nyugalom és a harmónia.
Gyalai Béla és a Városi Könyvtár évek óta szervezi itt meg a Nyitott Műterem névre keresztelt kiállítássorozatot, ahol neves színművészek és zenészek is közreműködnek. Azok a látogatók, akik részt vesznek ezeken az eseményeken egyedi élményekkel gazdagodhatnak.

