Petőfi mint védjegy

Fi200

A vármegyei önkormányzat által létrehozott fi200 védjegy célja olyan kapcsolatépítő szervezet felépítése, amely nemcsak helyi terméket jelent, hanem együttműködési üzleti modell is. 

Szülőföldünk szeretete, a természetközeliség, a közösségek ereje – az új vármegyei márka olyan értékeket hivatott közvetíteni, amelyeket a kétszáz éve született Petőfi Sándor is képviselt. Amint azt Rideg László, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés elnöke elmondta, egy olyan csomag összeállítása a cél, amely köthető a vármegyéhez, az itt élőkhöz, és amit egyedivé tesz maga Petőfi azzal, hogy arculatot ad a termékeknek. A fi200 logóval ellátott termékek egyaránt elérhetők lesznek a vármegyei szállodákban, a turisztikai helyszíneken, a vendéglátóhelyeken, de cégek és önkormányzatok ajándékcsomagjuk részeként is hasznosíthatják majd. A vármegye célja a helyi termékek támogatása és a vármegye gazdaságélénkítése mellett, hogy Bács-Kiskun közösségei saját otthonukért dolgozzanak, ezáltal erősödjön a területi kötődésük, és kialakuljon az a konzervatív ökológiai gondolkodás, ami így sűríthető egy mondatba: „Érezz lokálisan, gondolkozz nemzeti szinten!” Az új Bács-Kiskun vármegyei védjegy bevezetése komoly átgondolást igényelt, hiszen a potenciális termelők és szolgáltatók előtt nem ismeretlen a helyi védjegy, márka ötlete, és a múltban már találkoztak negatív tapasztalatokkal. A fi200 márkát egy merőben új vezérelv tudja kiemelni és megkülönböztetni a piacon. A fi200 márka esetében az elsődleges cél olyan kapcsolatépítő szervezet felépítése (fi200 klub), amely elkötelezett a fenntarthatóság mellett, de nem kizárólag az élelmiszer-fogyasztási szokásokra fókuszál, nem csupán a helyi termékek/szolgáltatások márka alá rendezése a célja, hanem a különböző szektorok szereplőinek összekötése, üzleti együttműködése a fenntarthatóság  jegyében. A fi200 klub olyan alappillére és egyedi megkülönböztető jegye a márkának, amely egyértelműen más, mint az eddigi magyarországi gyakorlatok. A fi200 nem helyi terméket jelent ugyanis, hanem együttműködési üzleti modellt. Küldetése, hogy pozitív, támogató, strukturált hátteret kínáljon a rövid ellátási láncban érintett és érdekelt gazdasági, állami, önkormányzati, civil közösségek számára, amelyek együttműködésükkel segítik a vármegyében azt a szemléletet, hogy a helyi szolgáltatások igénybevétele a vármegye lakosságának érdeke.

További híreink

Soltvadkert

2024. 05. 20.

Az "Év Pálinkás Bonbonja" a Szent Korona Cukrászdában készült

A hétvégén rendezett Gyulai Pálinkafesztiválon az "Az Év Pálinkás Bonbonja" címet a soltvadkerti Szent Korona Cukrászda Vilmoskörtés parmezános bonbonja nyerte el.  A 133 nevezett finomságból minden lehetséges érmet elhozott a Szervánszky Család kézműves bonbonműlye, sőt különdíjat is érdemeltek. Három arany, három ezüst és egy bronzéremmel tért haza a méltán népszerű cukrászda csapata. A siker azonban dupla, hiszen az Év Pálinkás Bonbonja díj mögött a cukrászok szakértelme mellett a szintén soltvadkerti Schiszler Pálinkák remekei állnak.  A főzde hét érmet hozott el a fesztiválról. 

2024. 05. 20.

[ Soltvadkert ]

Kunadacs

2024. 05. 17.

Bács-Kiskun motívumvilága -Kunadacsi övveret

A vármegyei értékmentő munka egyik büszkesége az a Motívumos könyv, melyben igyekeztünk megmutatni az ősi mintáktól, egészen napjainkig használatos motívumokat. Mindennapjainkban köszönhetnek vissza akár egy bútordarabon, ékszerben, mézeskalácsban, bőrdíszműveken, edényzeten, vagy egy-egy ruhakölteményben, melyből a nagyközönség is láthatott tizenegy csodálatos minta kollekciót már.   A motívumos könyvet forgatva feltárulnak előttünk gazdag kultúránk csodálatos hagyatékai. Ezekből szemezgetünk hétről hétre, hogy Önök is megismerjék, és rácsodálkozzanak talán éppen a saját településük csodáira.  

2024. 05. 17.

[ Kunadacs ]

Ballószög

2024. 05. 16.

Lezajlott a vármegye nemzeti értékei ifjúsági vetélkedő

2024. május 13-án hétfőn tartotta Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata a „Nemzeti értékek versenye 2024” ifjúsági vetélkedő döntőjét Ballószögön a Faluházban.

2024. 05. 16.

[ Ballószög ]

2024. 05. 16.

Német népviseletre pályázhatnak

Az önkormányzat támogatni kívánja 2024-ben is a teljes autentikus magyarországi német (lehetőleg bácskai) népviselet, illetve a viselet egy vagy több elemének megvásárlását.

2024. 05. 16.

Kiskőrös

2024. 05. 13.

Népünnepély felsőfokon

Az Év Emlékhelye lett a kiskőrösi Petőfi Sándor Szülőház és Emlékmúzeum. Ez a történelminek is nevezhető ünnepi program is részét képezte a Kiskőrösi Városalapítók Napja és Országos Rétesfesztiválnak. Annál is inkább, mert itt, a helyszínen adta át Móczár Gábor a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója a különleges elismerést dr. Filus Erika múzeumigazgatónak és Domonyi László polgármesternek.  

2024. 05. 13.

[ Kiskőrös ]

Csengőd

2024. 05. 10.

Minibölcsőde Csengődön: átadták az utolsó TOP-beruházást

Tizennégy családnak nyújt mindennapi segítséget az a minibölcsőde, amelyet Csengődön adtak át csütörtökön. Ez a beruházás volt az utolsó, amely a Terület és Településfejlesztési Operatív Program, vagyis a TOP keretében valósult meg Bács-Kiskunban.

2024. 05. 10.

[ Csengőd ]

Design by WEBORIGO