ELHUNYT LACZKÓ JÁNOS

2020. július 13-án elhunyt Laczkó János, a Kecskeméti Katona József Múzeum volt főrestaurátora, címzetes múzeumigazgatója.

1948-ban született a Csongrád megyei Tömörkényen.
Gimnáziumi tanulmányait 1962-ben kezdte Kecskeméten a Piarista Gimnáziumban, érettségi után a Restaurátori Központba került, majd 1972-ben  az MTA Régészeti Intézetébe.
1974-től kiállítás rendező restaurátor Kecskeméten, közben felvételt nyert a Képzőművészeti Akadémia restaurátor szakára, ahol művész diplomát szerzett.

1977-ben restaurálta a Piarista templom oltárát, a Szent  Anna-oltárt, majd másik kettőt is: a Segítőszentek oltárát és a Nepomuki Szent János-oltárt. A keze nyomán visszakapták eredeti szépségüket, előhívta eredeti  tökéletességüket.
Közben végezte múzeumi munkáját, képzőművészeti tárlatok rendezése mellett számos kiállítás megálmodásában részt vett, többek között a Rákóczi kiállítás vagy a kiskunmajsai helytörténeti kiállítás megrendezésében is.
E munkák mellett több különleges restaurálási feladatra kapott lehetőséget. Több barokk műtárgy újjáéledése fűződik a nevéhez, szakmai vezetőként segítette a szakrális szobrok helyreállítását.
1993-tól a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezetének igazgatóhelyettese. Nagy szerepe volt abban, hogy a megye tájmúzeumainak többsége és a Cifrapalota küllemében megújult.
Kurátora volt a dunavecsei, szalkszentmártoni, kiskőrösi irodalmi kiállításoknak.
Időközben műemlékvédelmi szakmérnök diplomát szerzett a budapesti Műszaki Egyetem Szakmérnöki Karán.
2005-től 2010-ig a Múzeumi Szervezet igazgatója, mely évek meghatározó állomásai a Munkácsy-kiállítás  s a Hajósi Érseki Kastély helyreállításánál végzett közreműködése volt.
A kiteljesedett életpályához megingathatatlan alapot adott a család, ahol az egymás iránti szeretet, megbecsülés jelentik a “sziklára épített ház” fundamentumát.
Munkáját kiemelkedő hivatásszeretettel, együttműködési készséggel, és mély humánummal látta el. Eredményekben gazdag pályafutása során mind lelkiismeretes vezetői tevékenységével, mind restaurátori munkájával nemcsak a múzeumot, hanem a társadalmat is szolgálta. Tapintatos figyelmemmel, türelemmel és eredeti humorral bánt az emberekkel, ami jelleme nagyszerűségéből fakadt. Vezetői tevékenysége és a szakma iránti hivatástudata, lelkes és szeretetteljes személyisége példa az utódok, mindannyiunk előtt.
Laczkó Jánost a Kecskeméti Katona József Múzeum saját halottjának tekinti.

További híreink

2025. 05. 08.

VÉRADÁS

Az Országos Vérellátó Szolgálat Bács-Kiskun vármegyei következő kiszállásos véradási helyszíneit közöljük

2025. 05. 08.

2025. 05. 07.

Fi200 klub: új üzleti kapcsolatok a Sváb-sarokban

Csaknem harminc résztvevővel folytatódott a fi200 klub kedden a Sváb-sarokban. A közösségi gazdaságfejlesztést célul kitűző üzleti reggelire ezúttal Hajóson, a barokk kastélyban került sor. 

2025. 05. 07.

2025. 05. 06.

Ezek lettek idén Bács-Kiskun legjobb borai – először zsűriztek pezsgőket is

Tizenkettedik alkalommal rendezték meg a Bács-Kiskun Vármegye Bora versenyt, amelyet idén első alkalommal pezsgőkategóriával is kibővítettek. A megmérettetésnek a nemesnádudvari Bor Bagoly Présház adott otthont.

2025. 05. 06.

Borota

2025. 05. 05.

Koch Csaba kapta az elismerést

A Magyar Sommelier Szövetség idén tizenegyedik alkalommal döntött a Par Excellence díj odaítéléséről. 

2025. 05. 05.

[ Borota ]

2025. 05. 02.

(Nem csak) egy méhész története

Több méhészet is működik a Sváb-sarokban, olyan viszont bizonyosan csak egy van, amely a létrejöttét egy ínhüvelygyulladásnak köszönheti

2025. 05. 02.

Fülöpjakab

2025. 04. 29.

Egészség és helyi gazdaság

Bács-Kiskunból Neked - Több évnyi elhivatott munka során lett igazi brand a fülöpjakabi Gyöngyösi Sándor biogombája. Bács- Kiskun egyedi klímája, két évtized szaktudása és az egyik legrejtélyesebb élőlény szerencsés együttműködésének köszönhetően.  

2025. 04. 29.

[ Fülöpjakab ]

Design by WEBORIGO