A jövő két keréken érkezik: így fejlesztik a megye kerékpárút hálózatát

Hazánkban az alföldi régiókban kerékpároznak a legtöbben: a lakosság csaknem egyharmada elsősorban biciklivel közlekedik – derül ki az Így bringázik Magyar­ország 2022 című országos repre­zentatív kutatásból.

Hazánkban az alföldi régiókban kerékpároznak a legtöbben: a lakosság csaknem egyharmada elsősorban biciklivel közlekedik – derül ki az Így bringázik Magyar­ország 2022 című országos repre­zentatív kutatásból.

Ez még indokoltabbá teszi azt a Bács-Kiskun megyei szándékot, hogy a következő években jóval több kerékpárút épüljön, sőt a bi­ciklizésre alkalmas útvonalakat hálózatba lehessen kötni. Így nem­csak a mindennapos közlekedés válik biztonságosabbá, hanem a megye turisztikai vonzereje is nö­velhető. Jelenleg körülbelül 400 ki­lométer kiépített kerékpárút van a megyében, illetve számos más út­vonal is (töltések, alacsony forgal­mú utak) biztonságosan és – a sík terepnek köszönhetően – könnyen kerékpározható.

Több új szakasz tervei is elké­szültek vagy folyamatban vannak: Kecel–Császártöltés–Hajós; Hajós–Miske; Homokmégy–Halom; Lakitelek–Szentkirály; Tataháza–Bácsalmás és Tass–Dunavecse. Szintén szerepel a tervek között a Kiskőrös és Kalocsa, illetve a Kiskunhalas és Szabadka közötti szakasz, továbbá a Kiskunhalas– Kunfehértó–Jánoshalma–Mélykút útvonal, és a jövőben Kecskemét­től egészen a Tiszáig el lehet majd tekerni.

Ezenkívül kiemelt elképzelés – hasonlóan a Balaton körüli kerék­párútvonalhoz – az úgynevezett Duna-körutak kialakítása.

Ehhez jó alapul szolgál, hogy Bács-Kis­kun és Tolna megye között a Paks–Kalocsa híddal együtt már négy helyen lesz közvetlen kap­csolat, illetve a Duna menti tölté­sek többnyire jól kerékpározhatók. Az aktív turizmus mellett ez akár a borturizmust is erősítheti, hiszen a Szekszárdi és Hajósi borvidék összeköttetése kifejezetten vonzó lehet a kerékpározók számára.

Ám a vonzerő növeléséhez a kerékpárutakon kívül szüksége­sek a kapcsolódó szolgáltatások is. Ezek közé tartoznak a kerék­párosbarát szálláshelyek, vendég­látóhelyek, attrakciók – amelyek kialakításához a vállalkozók és az önkormányzatok közreműködésé­re is szükség van. S. I.

További híreink

2024. 04. 18.

Két vármegyei beruházás is településfejlesztési díjat kapott 

Jánoshalma önkormányzata Településfejlesztési Díjat, Ballószög önkormányzata és a BKMFÜ Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség pedig Településfejlesztési Különdíjat kapott szerdán Gödöllőn, A jövő települései konferencián. Mindkét díjazott beruházás a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program támogatásából valósult meg. 

2024. 04. 18.

Nemesnádudvar

2024. 04. 17.

Értéket őriznek és mentenek

Ha valaki végigsétál Nemesnádudvar szemnek is tetszetős főutcáján, első látásra nem hiszi, hogy három évszázadnyi történelem veszi körül. Mint ahogyan sok környékbeli település esetében, itt is az 1700-as évek határozták meg Nádudvar jö­vőjét annak ellenére, hogy már a honfoglaló ma­gyarok 

2024. 04. 17.

[ Nemesnádudvar ]

Kecskemét

2024. 04. 16.

 Turisztikai kiállítás lesz Kecskeméten április 26-án!

Kecskemét és Térsége Turisztikai kiállítást rendez hagyományteremtő szándékkal április 26-án, pénteken 10-18 óra között a Tourinform Iroda környékén (Kecskemét, Szabadság tér 5/A)  az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület, az Iroda üzemeltetője.

2024. 04. 16.

[ Kecskemét ]

Bátya

2024. 04. 15.

Épületenergetikai fejlesztések Bátya településen - projektindítás

Bátya Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-2.1.1-21 Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése felhívásra „Épületenergetikai fejlesztések Bátya településen” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BK1-2022-00041). A projekt keretében 73,76 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból két önkormányzati épület energetikai korszerűsítése valósul meg. 

2024. 04. 15.

[ Bátya ]

Császártöltés

2024. 04. 15.

Belterületi Kerékpárút II. ütem és játszótér fejlesztés Császártöltésen - projektindítás

Császártöltés Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-1.2.1-21 ÉLHETŐ TELEPÜLÉSEK felhívásra „Belterületi Kerékpárút II. ütem és játszótér fejlesztés Császártöltésen” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BK1-2022-00026). A projekt keretében 235,50 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél a közterületek rekreációs célú megújítása.

2024. 04. 15.

[ Császártöltés ]

Balotaszállás

2024. 04. 15.

Belterületi útfejlesztés Balotaszálláson - projektindítás

Balotaszállás Községi Önkormányzat pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-1.2.3-21 BELTERÜLETI UTAK FEJLESZTÉSE felhívásra „Belterületi útfejlesztés Balotaszálláson” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.3-21-BK1-2022-00009). A projekt keretében 60,00 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél az elavult útburkolatok felújítása.

2024. 04. 15.

[ Balotaszállás ]

Design by WEBORIGO