ÚT, AMI ÖSSZEKÖT

közügyek
Fontos útfejlesztések zajlottak az elmúlt időszakban a bajai térségben. Ezek közül két beruházást az elmúlt héten adtak át.

A Rém és a főút közötti szakasz igen rossz állapotba került az elmúlt évek során, most ezt a részt modernizálták. A három kilométeres aszfaltcsíkot teljes egészében felújították, az út menti padka szintén megújult. A megfelelő csapadékvíz elvezetés érdekében kitisztították az útmenti árkokat és új jelzőtáblákat helyeztek ki. A beruházás mintegy 362 millió forintba került.

A másik fejlesztésnek pedig egyszerre két településen is örülnek. A Szeremlét a Duna-töltéssel összekötő mintegy három kilométeres szakasz teljesítése a felújítás előtt felért egyfajta kalandtúrával is. “Ez az út egyfajta mostohagyereknek számított, nem véletlen, hogy mindkét érintett település lakói nagyon örülnek annak, hogy elkészült a felújítás. “ – mondta az átadó ünnepségen Varga György, Szeremle polgármestere.

A mostani felújításnak az autósok és motorosok mellett a kerékpárosok is örülnek, hiszen ezt a szakaszt nagyon sokan használják ezzel a közlekedési eszközzel is. “Nagy álmunk valósult meg a bekötő szakasz elkészültével – mondta köszöntőjében Arató Béla, Dunafalva polgármestere. Dunafalva lakossága itt jut el Szeremlén keresztül Bajára. Szokták mondani, hogy az út embereket és településeket köt össze és ez tényleg így van. Köszönöm mindenkinek aki segített abban, hogy ez az út megújuljon.”

Az ünnepségen jelen volt Zsigó Róbert, a térség országgyűlési képviselője is, aki a polgármesterek szerint nagyon sokat dolgozott a beruházás megvalósulásáért. “A kormány célja, hogy a legkisebb településeket is fejlessze – mondta a politikus. Azért tettük ezt, hogy azok az emberek akik ezeken a településeken élnek a megfelelő minőségben tudják igénybe venni az állam és az önkormányzat nyújtotta szolgáltatásokat. Ha stílusosan akarok fogalmazni, akkor azt mondhatom, hogy ebben a munkában jó úton haladunk. Szeremlén és Dunafalván is az elmúlt esztendőkben több fontos fejlesztés is történt.”

Mindkét felújított szakaszt a munkák végeztével már használatba is vették a közlekedők.

Forrás: bacskaoharsona.hu

További híreink

Drágszél

2026. 06. 25.

Művelődési ház épületenergetikai korszerűsítése - projektzárás

Drágszél Község Önkormányzat pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-2.1.1-21 Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése felhívásra „Művelődési ház épületenergetikai korszerűsítése” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BK1-2022-00007). A projekt keretében 49,63 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a település művelődési házának energetikai korszerűsítése valósult meg.

2026. 06. 25.

[ Drágszél ]

down arrow
Szabadtéri színpad Pálmonostorán

Pálmonostora

2026. 06. 23.

Katona József Művelődési Ház felújítása - projektzárás

Pálmonostora Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be TOP_PLUSZ-1.2.1-21 ÉLHETŐ TELEPÜLÉSEK felhívásra „Katona József Művelődési Ház felújítása” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BK1-2022-00002). A projekt keretében 100,00 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a helyi közösségi élet legfontosabb helyszínének, a művelődési háznak a felújítása történt meg.

2026. 06. 23.

[ Pálmonostora ]

down arrow

Csikéria

2026. 06. 19.

Szolgálati lakás épületenergetikai korszerűsítés - projektzárás

Csikéria Községi Önkormányzat pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-2.1.1-21 ÖNKORMÁNYZATI ÉPÜLETEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE felhívásra „Szolgálati lakás épületenergetikai korszerűsítése” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BK1-2022-00038). A projekt keretében 34,10 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a szolgálati lakás energetikai korszerűsítése valósult meg.

2026. 06. 19.

[ Csikéria ]

down arrow
Emberek ülnek asztalok körül egy teremben, ge yvalaki előadást tart, a többiek őt figyelik.

2026. 06. 09.

TervElő: Bács-Kiskun készül a következő uniós fejlesztési időszakra

Bár sokan még a jelenlegi uniós fejlesztések eredményeit látják megvalósulni településeiken, az Európai Unióban és a tagállamokban már a következő, 2028 és 2034 közötti fejlesztési időszak előkészítése zajlik. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata ezért már most megkezdte a közös gondolkodást a településekkel, hogy időben felkészüljön a jövő lehetőségeire.

2026. 06. 09.

down arrow
Egy teremben emberek ülnek egymással szemben és beszélgetnek.

2026. 06. 02.

Bács-Kiskun, jó itt lenni! Hátrányos helyzetű csoportok: fókuszban a fogyatékossággal élők

Hatodik alkalommal ülésezett a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” projekt keretében működő Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum tematikus munkacsoportja a kecskeméti Megyeházán múl héten csütörtökön. Ezúttal a fogyatékkal élők kerültek az ülés fókuszába, mint hátrányos helyzetű társadalmi csoport. A Projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg.

2026. 06. 02.

down arrow
A képen helyi termékeket látunk sajtot, bort, paprikát, szépen csomagolva, kosárba helyezve.

Császártöltés

2026. 06. 01.

A fi200 klub is bemutatkozik a Sváb Ételek Fesztiválján

Június 13-án, szombaton hatodik alkalommal rendezik meg a Sváb Ételek Fesztiválját Császártöltésen, ahol a hagyományos sváb ételek, a kulturális programok és a kiváló borok mellett a helyi termékek is főszerepet kapnak. A rendezvényen önálló kiállítói térrel jelenik meg a fi200 közösségi gazdaságfejlesztő klub, amely számos helyi termelőt, kézművest és vállalkozót hoz el a fesztiválra.

2026. 06. 01.

[ Császártöltés ]

down arrow
Esőkert építés Kisteleken
Gyakorlati szakmai nappal folytatódott Kisteleken az esőkertek népszerűsítését célzó program. A Vásártér területén egyszerre három esőkert épült meg, és a munkálatokban középiskolás diákok is részt vettek, akik így testközelből ismerkedhettek meg a természetalapú csapadékvíz-gazdálkodás lehetőségeivel.
Megnézem

Legfrissebb videóink

Design by WEBORIGO