Bács-Kiskun, jó itt lenni: fókuszban a hátrányos helyzetű csoportok

TOP-fejlesztések

Múlt héten pénteken sikeresen lezajlott a Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum első tematikus munkacsoport ülése, amely a "Bács-Kiskun, jó itt lenni!" című projekt keretében jött létre. Az esemény célja a hátrányos helyzetű csoportok támogatását szolgáló együttműködés megerősítése volt.

Az Európai Unió támogatásával megvalósuló "Bács-Kiskun, jó itt lenni!" projekt tavaly decemberben indult azzal a céllal, hogy elősegítse a vármegyei közösségek megerősödését, a társadalmi egyenlőség előmozdítását és a helyi szolgáltatáshiányok csökkentését. A program kiemelt jelentőségű, mivel hosszú távon kívánja biztosítani a társadalmi kohéziót és az esélyegyenlőséget Bács-Kiskun vármegye lakossága számára, különös tekintettel a hátrányos helyzetű csoportokra. A projekt célcsoportjai közé tartoznak a gyermekek, nők, tanyán élők, mélyszegénységben élők, fogyatékkal élők, idősek és a roma lakosság. Ennek keretében jött létre a Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum, amely a különböző érintettek – önkormányzatok, civil szervezetek, szakmai szereplők – együttműködésével dolgozik a szolgáltatáshiányok feltérképezésén és megoldások kidolgozásán. Az ennek érdekében megalapított munkacsoport pénteken tartotta első ülését.

 

A rendezvény megnyitását követően a munkacsoport működését meghatározó alapelvek lefektetésére került sor. Ezek az alábbiak: az együttműködés, a célzott és tematikus megközelítés, a közösségi bevonás, a helyi szükségletekre alapozott tervezés, valamint a fenntarthatóság és esélyegyenlőség biztosítása.

 

A résztvevők emellett megismerhették a "Bács-Kiskun, jó itt lenni!" projekt fő célkitűzéseit, és a megvalósításban Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata mellett résztvevő két konzorciumi partner terveit. A FŐNIX Kulturális és Ifjúsági Egyesület a kulturális és szabadidős programok révén segíti a közösségépítést, míg a Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség (BácsSport) az egészségfejlesztési programok megvalósításán keresztül járul hozzá a helyi lakosok életminőségének javításához.

 

A projekt részeként elkészül a Szolgáltatási Út Térkép (SZÚT) és a Vármegyei Esélyteremtő Paktum (VEP), amelyek stratégiai iránymutatásként szolgálnak a vármegyei szolgáltatáshiányok csökkentésére és az esélyegyenlőség előmozdítására. Ezek a dokumentumok meghatározzák azokat a konkrét intézkedéseket, amelyek hosszú távon javítják a vármegye lakóinak életminőségét.
A Fórum és annak munkacsoportja kulcsszerepet játszik abban, hogy a projekt elérje céljait, hiszen ezek az egyeztető platformok biztosítják a folyamatos együttműködést és az érintettek aktív részvételét. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a Fórum munkacsoportjának tevékenysége meghatározó lesz a vármegyei közösségek fejlődése szempontjából. Az eseményt a munkacsoport 2025-ben tervezett munkatervének ismertetése és egy kötetlen beszélgetés zárta.

 


A "Bács-Kiskun, jó itt lenni!" projekt a TOP_Plusz-3.1.3-23-BK2-2024-00001 azonosítószám alatt, az Európai Unió támogatásával valósul meg.

 

További híreink

Zsana

2025. 03. 24.

Kossuth Lajos utca felújítása, új aszfaltburkolattal való ellátása Zsanán a 0+000-0+535 km szelvények között - projektindítás

Zsana Önkormányzat pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-1.2.3-21 BELTERÜLETI UTAK FEJLESZTÉSE felhívásra „Kossuth Lajos utca felújítása, új aszfaltburkolattal való ellátása Zsanán a 0+000-0+535 km szelvények között” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.3-21-BK1-2023-00022). A projekt keretében 60,00 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél a Kossuth Lajos utca felújítása.

2025. 03. 24.

[ Zsana ]

2025. 03. 22.

Közel hétmilliárdos fejlesztési csomag az oktatási intézményeknek Bács-Kiskunban

Újabb jelentős oktatási fejlesztésekről döntöttek Bács-Kiskun vármegyében. A jelenlegi fejlesztések összesen közel 6,5 milliárd forintos támogatást jelentenek a térségnek, amelyhez hozzátartozik a március elején bejelentett, egyházi fenntartású intézményeket érintő közel félmilliárd forintos támogatás is. Így a vármegyében zajló oktatási beruházások összege összesen megközelíti a hétmilliárd forintot.   

2025. 03. 22.

2025. 03. 20.

VÉRADÁS

Az Országos Vérellátó Szolgálat Bács-Kiskun vármegyei következő kiszállásos véradási helyszíneit közöljük

2025. 03. 20.

2025. 03. 20.

Visszatér Bács-Kiskun vármegye büszkesége

A magyar üdítőital-piac egy ikonikus szereplővel bővül: a Traubisoda ismét elérhetővé válik a hazai fogyasztók számára. A 100 százalékban magyar tulajdonú, felsőlajosi székhelyű Márka Üdítőgyártó Kft. 2025 elején megszerezte a legendás szőlőízű üdítő gyártási és forgalmazási jogát, így biztosítva a termék visszatérését a boltok polcaira – jelentette ki Tállai András, az Agrárminisztérium élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkára a gyártósor ünnepélyes újraindításán, Felsőlajoson.

2025. 03. 20.

2025. 03. 19.

Öt milliárd forint érkezik: erre költik a Bács-Kiskun vármegyei települések

Közösségerősítő projektek, turisztikai beruházások, iskolafejlesztés – 31 pályázat nyert összesen csaknem 5 milliárd forint támogatást a TOP Plusz programból Bács-Kiskunban. A támogatói szerződések ünnepélyes aláírására szerdán délelőtt került sor a kecskeméti Megyeházán. 

2025. 03. 19.

Hajós

2025. 03. 18.

Kis rozsdás, a hajósi pinceétterem

Nem csak a borok, de az alapanyagok jó része is helyből vagy a térségből származik VIDEÓ

2025. 03. 18.

[ Hajós ]

Design by WEBORIGO