Lajosmizse helyi jelentőségű védett területei
Védett fák és fasorok
1. Központi parki és főúti platánok és vadgesztenyék
2000-ben a város önkormányzata egy rendelettel minden jelentősebb, és arra méltó zöldfelületi elemet, valamint a környező tanyákon álló idősebb fákat helyi védetté nyilvánította. Így a város helyi védett természeti értékei közé tartozik több mint 10 db 120-200 éves kocsányos tölgy és néhány vadkörte fa a közeli tanyákon. Ezenkívül védett még a Központi park és a főút közel 140 db platán és vadgesztenye fája. A Központi park mellett található Templomkert növényzetét főleg 70-80 év körüli nagy levelű hársak alkotják.
2. Benei Szabó tanyán található 1 db. kocsányos tölgyfa
A Lajosmizse kerekegyházi országút 7-es kilométere közelében, az úttól 100 méterre északra, a Szabó tanya nyugati sarkán, szántó és rét határán található. Az itt álló kocsányos tölgy becsült kora 120 év, magassága 18 m.
3. Kónya dűlő kereszteződésében található vadkörtefa
Lajosmizse közelében a 77-es erdőtag északi sarkán, földutak kereszteződésében található. Becsült kora 70 év, magassága 8 méter.
4. Mizsei Turupuli Péter tanyája előtti 6 db. kocsányos tölgyfa
Lajosmizse közelében a 81 C erdőrészlet nyugati szélén, egy tanyasi gazdaság mellett találhatók a fák. A facsoport az egykori pusztai tölgyesek maradványa. Becsült koruk 120-150 év, magasságuk 16-18 méter.
5. Mizsei Sáfrány földön található 4 db kocsányos tölgyfa
Lajosmizse közelében 81-es erdőtagban lévő legelőn, az ún. Sáfrány földön szétszórtan találhatók. A facsoport az egykori pusztai tölgyesek maradványa. Becsült koruk 150-200 év. A legmagasabb, kb. 7 méteres tölgyfa el van kerítve. A tölgyek körül galagonyás homoki gyep található.
Iskola-tó és a Füzes-tó
Helyi védettséget kapott a város belterületén fekvő Iskola- és Füzes- tó (Horgásztó) és környéke. Ezek valamikor szikes tavak voltak. A körülépítettség és más egyéb antropogén hatások miatt (mederkotrás és mélyítés, vízpótlás) a tavak természetes jellegüket elveszítették. A tavak vízét ma mesterségesen pótolják. Az Iskola-tó nagy részét nádas borítja, melyben főleg récefélék és nádi énekesek fészkelnek, időnként 8-10 hattyú is megjelenik a tó vízfelületén. A Füzes-tó (8 ha) jóléti és sporthorgász célokat szolgálnak.