Kunpeszér helyi jelentőségű védett területei

Nagy-tölgyfai-tag erdőállománya
A fehér és szürke nyárral, mezei szillel elegyes gyöngyvirágos tölgyes Kunpeszér határában helyezkedik el. Szigetszerű fennmaradásában a mély fekvésű homoki teknő magas talajvízszintje, a többnyire barna erdőtalaj, illetve a réti talajra rakódott humuszos homok kombinációja játszott szerepet. A homokpusztai tölgyeseket, amelyben elegyfaként a tatár juhar és a vadalma is előfordul, ma már csak kis foltokban találjuk meg a Duna-Tisza közén.

 

Nyíres-nyaras
Az egykori lápréten a természetes szukcesszió során alakult ki az a fás vegetáció, amelynek pionír fafaja a nyír volt, mivel a termőréteg hiánya csak ennek megtelepedését tette lehetővé. A természetes teknőben elhelyezkedő nyíres hosszú távú fennmaradását a kedvező vízellátottság biztosítja, a magasabb szegélyrészeken már egy-egy kocsányos tölgy is megjelent. Az aljnövényzet jellemző fajai közé tartozik a gyöngyköles, a ligeti perje, az erdei szálkaperje és a gyöngyvirág.

 

Gyöngyvirágos tölgyes
A homoki erdők közül a gyöngyvirágos tölgyesek a leggazdagabb társulások. Ebben a kunpeszéri, közel háromhektáros, egészséges erdőben a kocsányos tölgyek már több mint százévesek, mellettük elegyfaként néhány fehér nyár, tatár juhar és vadalma fordul elő.

Kapcsolat

Több Kevesebb chevron down

Hírek

chevron left
chevron right
Design by WEBORIGO