Új utak épülhetnek, a régieket javíthatják hat településünkön

két folyó közt TOP-fejlesztések

Ha lehetne három kívánsága a településeknek, bizonyára többségük esetében az utak rendbetétele, építése, felújítása szerepelne a listán.

 

Egy település életében meghatározó szerepe van az utak minőségének. A betérők, átutazók is érzékelik a minőséget, de sokkal fontosabb, hogy az ott élők a mindennapokban milyen utakon közlekednek.   Ezért is nagy jelentőségű minden forrás, ami a belterületi utak teherbírását, javítását, építését segíti. Most hat településünk örülhet a TOP Plusz nyújtotta lehetőségnek. Katymár, Csikéria, Csátalja, Bátmonostor, Dusnok és Felsőlajos összesen mintegy 380 millió forintot fordíthatnak belterületi utak fejlesztésére. Van, ahol csak egyes szakaszok újulnak meg, de Csikérián például új utcát építhetnek, Felsőlajoson két utca kap szilárd burkolatot, Dusnokon olyan szakaszt újítanak fel, amit már több mint harminc éve építettek.  Annyi bizonyos, hogy településeken élők kényelme, biztonsága, komfortérzete is jobbá válik ezáltal.

További híreink

2024. 06. 11.

Járható út

Két újabb hidat adtak át,  M44 gyorsforgalmi út Kecskemát-Szentkirály szakaszán.

2024. 06. 11.

2024. 06. 10.

Nagy győzelmek, meglepő vereségek Bács-Kiskunban

Bács-Kiskun vármegyében a települések többségén megőrizték pozíciójukat a hivatalban lévő polgármesterek az önkormányzati választások során. Persze akadt jónéhány érdekes eredmény is.

2024. 06. 10.

2024. 06. 10.

Választás 2024- vármegyei közgyűlés

Hatvan százalékot meghaladó részvételi arány mellett zajlott a tegnapi vármegyei közgyűlési választás. A huszonhárom megszerezhető mandátum négy párt osztozott. 

2024. 06. 10.

2024. 06. 07.

Június 9. – a választás napja

2024. június 9-ére tűzte ki Dr. Sulyok Tamás köztársasági elnök a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint az Európai Parlament magyar tagjainak választását. A Nemzeti Választási Bizottság pedig ugyanerre a napra tűzte ki a nemzetiségi önkormányzati képviselők választását. A közös eljárásban megrendezésre kerülő választások napján reggel 6 és este 19 óra között lehet szavazni az érvényes személyi okmányok felmutatását és a névjegyzék aláírását követően.

2024. 06. 07.

2024. 06. 06.

Orbán Viktor a Tomori Pál-híd átadásán: Dél-Magyarország jelentősége felértékelődik

A Kalocsát Pakssal összekötő új híd egy összetett, átgondolt, hosszú távra szóló országfejlesztési, országépítési terv része - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Tomori Pál-híd átadásán csütörtökön Kalocsán.

2024. 06. 06.

2024. 06. 06.

Erre vezet majd az M9-es Bács-Kiskunban: kezdődhet a tervezés

Aláírták az M9-es gyorsforgalmi út 51-es számú (Dusnok) és az 53-as számú (Tompa) főút közötti szakasz tervezésére szóló szerződést. Az új szakasz - tehermentesítve az M0-át - közvetlen kapcsolatot biztosít majd a Duna-Tisza köze és Dunántúl térségei között.  

2024. 06. 06.

Design by WEBORIGO