Tompának van jövője

épülő Bács-Kiskun

Tompa gazdasága alapvetően az agráriumra épül, de a határ közelsége miatt a kereskedelmi forgalom is élénk – ami a foglalkoztatás és az iparűzési adó vonatkozásában is hasznos. A település vezetése ugyanakkor egy gazdaságfejlesztési program keretében az ipari tevékenységet is ösztönzi. Ennek érdekében az egykori kisipari szövetkezet területén a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében két ütemben három üzemcsarnokot építtetettek fel, amelyek közül kettőt már bérbe vett egy-egy vállalkozás, és a harmadikra is élénk az érdeklődés.

Tompa Város Önkormányzata elkötelezett a helyi gazdaság fejlesztése iránt a helyi foglalkoztatás elősegítésén keresztül elérve a település népességmegtartó képességének fokozását és a lakosság életszínvonalának emelkedését. E fő célok elérése érdekében jelölte ki az önkormányzat az egykori kisipari szövetkezet területén azt a közel 1 hektáros területet, ahol korábban – egy hasonló TOP-fejlesztés részeként – már felépült két üzemcsarnok.
A jelenlegi projektben 210 millió forint támogatásból a harmadik csarnok felépítésén túl megvalósult a már meglévő létesítmények korszerűsítése is. A csarnokokhoz egyenként 10 kW-os napelemes rendszert telepítettek az ott folyó termeléshez felhasznált villamosáram előállítása érdekében. Az iparterületre bevezető és a belső utakat 3.129 négyzetméteren térkőburkolattal látták el a korszerű üzleti környezet biztosítása érdekében.
Az új, 600 négyzetméteres üzemcsarnok megépítésével újabb vállalkozás betelepülésének biztosít telephelyet az önkormányzat az épület bérbeadásával.

 

TEKINTSE MEG ONLINE LAPOZHATÓ KIADVÁNYUNKAT ITT!

 

A tartalom a TOP-1.1.1-16-BK1-2020-00032 számú, Helyi gazdaságfejlesztés iparterület kialakításával és infrastrukturális fejlesztéssel Tompán II. című projekt részeként készült el.

 

 

További híreink

2025. 03. 19.

Öt milliárd forint érkezik: erre költik a Bács-Kiskun vármegyei települések

Közösségerősítő projektek, turisztikai beruházások, iskolafejlesztés – 31 pályázat nyert összesen csaknem 5 milliárd forint támogatást a TOP Plusz programból Bács-Kiskunban. A támogatói szerződések ünnepélyes aláírására szerdán délelőtt került sor a kecskeméti Megyeházán. 

2025. 03. 19.

2025. 03. 18.

Az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt közösen buzdítja véradásra a fiatalokat

Az elmúlt évek nagy sikereire való tekintettel a szorgalmi időszak alatt, 2025. március 17. és május 18. között tartják az idei Felsőoktatási Véradó Heteket. Ez alkalommal is különféle nyereményekkel várja véradásra a felsőoktatásban tanulókat az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz) és a Magyar Vöröskereszt (MVK).  

2025. 03. 18.

Vaskút

2025. 03. 17.

Fejlesztések kezdődnek Vaskúton

Minden Bács-Kiskun vármegyei település számít! A legnagyobb városokba és a legkisebb falvakba is jutnak terület- és településfejlesztési források - mondta Vedelek Norbert vármegyei elnök Vaskúton, egy a most kezdődő beruházás alapkőletételén. VIDEÓS HÍR

2025. 03. 17.

[ Vaskút ]

Dusnok

2025. 03. 14.

A Feketi kápolna legendája - VIDEÓS HÍR

Felvételt nyert a vármegyei értéktárba a dusnoki Feketi Kápolna. A település határában álló szakrális helyszín Szűz Mária tiszteletére épült a 19 század közepén. A helyhez számos monda és csodás történet kötődik, amelyek generációk óta élnek a helyiek emlékezetében.

2025. 03. 14.

[ Dusnok ]

Császártöltés, Hajós

2025. 03. 14.

Új kerékpárút épül Császártöltés és Hajós között

Ebben a gyönyörű természeti környezetben, a Dél-Őrjeg NATURA 2000-es védettséget élvező területén halad majd keresztül a Császártöltés és Hajós között megépülő kerékpárút. A csaknem 5 kilométer hosszú szakasz a TOP Plusz program 646 millió forintos támogatásával valósul meg, és nem csak biztonságosabbá és kényelmesebbé teszi a közlekedést a két település között, hanem, ahogy Császártöltés polgármestere hangsúlyozza, erősíti a Sváb-sarok turizmusát is.  

2025. 03. 14.

[ Császártöltés , Hajós ]

2025. 03. 12.

A helyi termékek szuperképessége: a termelő, a vásárló és a bolygó is nyer

Az európai nagyvárosokban értékesített élelmiszerek megdöbbentően magasa aránya, átlagosan mintegy 70 százaléka Európán kívülről érkeznek a fogyasztókhoz. Ez a jelenség csak egy a súlyos fenntarthatósági problémák sorában, amelyeknek nem csak a környezetvédelmi, hanem a gazdasági és egészségügyi következményei is fenyegetőek. A megoldást az jelentheti, ha minél közelebbről érkezik hozzánk az élelmiszer - a témáról dr. Kujáni Katalinnal, a Kislépték Egyesület elnökével beszélgettünk.   

2025. 03. 12.

Design by WEBORIGO