Idén 65 esztendős a vármegyei kézilabda

két folyó közt szabadidő

Jeles év a 2024-es a vármegyei kézilabdás társadalom számára, hiszen a sportági szakszövetség ebben az évben ünnepli fennál­lásának hatvanötödik születés­napját.

Kecskemét - Lajosmizse kézilabda-mérkőzés 1974-ben.

 

 

Az emlékek között kutatva me­gyénk településein először 1951- ből találunk forrást arról, hogy Baján iskolai és felnőtt szinten is pezsgő kézilabdás élet kezdett kialakulni. 1953-tól Baján már városi bajnokságot szerveztek fel­nőtt- és iskolai csapatok számára. Az iskolák közötti első megyei baj­nokságot is itt rendezték meg Baja, Kiskunhalas és Lajosmizse csa­patai részvételével. A 70-es évekre szinte nem volt olyan település, amelynek a csapata nem szerepelt a megyei, járási, illetve nemzeti bajnokságokban, és a megyei ké­zilabdázás eredményei egyre szeb­ben csengtek. Számos válogatott játékos indult innen és futott be kivételes pályát. Az egyesületek is egyre magasabb szintekre jutot­tak, és a 90-es évekre megtörtént az áttörés: üstökösként robbant be a kiskunhalasi női, illetve a kiskő­rösi férficsapat az ország elitjébe. 

 

A Bács-Kiskun Vármegyei Kézilabda Szövetség – együtt­működve Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatával – az évfordu­ló alkalmából havonta jelentkező videós podcastsorozatot készít. Ennek köszönhetően a sportág kiemelt szereplői az eddig hiány­zó történetek elmesélésével teszik szinte teljessé vármegyénk kézi­labdázásának történetét. 

 

Járdi Ádám, 

a Bács-Kiskun Vármegyei Kézilabda Szövetség elnöke

További híreink

Kunadacs

2024. 05. 17.

Bács-Kiskun motívumvilága -Kunadacsi övveret

A vármegyei értékmentő munka egyik büszkesége az a Motívumos könyv, melyben igyekeztünk megmutatni az ősi mintáktól, egészen napjainkig használatos motívumokat. Mindennapjainkban köszönhetnek vissza akár egy bútordarabon, ékszerben, mézeskalácsban, bőrdíszműveken, edényzeten, vagy egy-egy ruhakölteményben, melyből a nagyközönség is láthatott tizenegy csodálatos minta kollekciót már.   A motívumos könyvet forgatva feltárulnak előttünk gazdag kultúránk csodálatos hagyatékai. Ezekből szemezgetünk hétről hétre, hogy Önök is megismerjék, és rácsodálkozzanak talán éppen a saját településük csodáira.  

2024. 05. 17.

[ Kunadacs ]

Ballószög

2024. 05. 16.

Lezajlott a vármegye nemzeti értékei ifjúsági vetélkedő

2024. május 13-án hétfőn tartotta Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata a „Nemzeti értékek versenye 2024” ifjúsági vetélkedő döntőjét Ballószögön a Faluházban.

2024. 05. 16.

[ Ballószög ]

2024. 05. 16.

Német népviseletre pályázhatnak

Az önkormányzat támogatni kívánja 2024-ben is a teljes autentikus magyarországi német (lehetőleg bácskai) népviselet, illetve a viselet egy vagy több elemének megvásárlását.

2024. 05. 16.

Kiskőrös

2024. 05. 13.

Népünnepély felsőfokon

Az Év Emlékhelye lett a kiskőrösi Petőfi Sándor Szülőház és Emlékmúzeum. Ez a történelminek is nevezhető ünnepi program is részét képezte a Kiskőrösi Városalapítók Napja és Országos Rétesfesztiválnak. Annál is inkább, mert itt, a helyszínen adta át Móczár Gábor a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója a különleges elismerést dr. Filus Erika múzeumigazgatónak és Domonyi László polgármesternek.  

2024. 05. 13.

[ Kiskőrös ]

Csengőd

2024. 05. 10.

Minibölcsőde Csengődön: átadták az utolsó TOP-beruházást

Tizennégy családnak nyújt mindennapi segítséget az a minibölcsőde, amelyet Csengődön adtak át csütörtökön. Ez a beruházás volt az utolsó, amely a Terület és Településfejlesztési Operatív Program, vagyis a TOP keretében valósult meg Bács-Kiskunban.

2024. 05. 10.

[ Csengőd ]

2024. 05. 09.

Tanácsülés

A Duna-Tisza Közi Homokhátsági Térségi Fejlesztési Tanács mai ülésén ismét elhangzott: gyors és átfogó cselekvésre van szükség a Homokhátság vízmegtartása, vízpótlása érdekében.

2024. 05. 09.

Design by WEBORIGO