Évente 10 millió kacsa bújhat ki a tojásokból Jánoshalmán

Átadták Jánoshalmán a Bács-Tak Kft. új keltetőüzemét, ahol évente több mint 10 millió kacsa bújhat ki a tojásokból.

A cég régi keltetőüzemének tőszomszédságában épült fel az új keletetőüzem, amire összesen 835 millió forintot költöttek. Kiss István, a Bács-Tak Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy mindehhez 600 millió forint banki hitelre volt szükségük a saját erő mellett. A beruházás során a szociális épület is megújult.

A beruházás szorosan kapcsolódik a Hunent Zrt. – ami kapcsolódó vállalkozás a Bács-Tak Kft-hez – mélykúti vágóhídjának építéséhez. Mélykúton ősz végétől kezdődik a próbaüzem és teljes kapacitással, heti 200 ezer pecsenyekacsa és 500 ezer darab húsliba feldolgozását tervezik. Kiss István a mélykúti beruházásról elmondta: az építkezés 38 százalékos állapotban van, a technológiát májusban kezdik el beszerelni.

– A baromfitenyésztés és feldolgozás tényleg a „mi ügyünk” – amint köztudott – ez az ágazat közvetlen EU támogatásban nem részesül. A magyar agrárkormányzat tehát költségvetési forrásokból tud támogatást nyújtani a termelőknek. Az így nyújtott állatjóléti támogatás 2010 óta több mint a duplájára – 4 milliárdról 9 milliárd forintra – növekedett – fogalmazott Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár, a keltető avatásán.  Mint hozzátette: a baromfitenyésztés és a baromfi-egészségügy jelentőségét híven tükrözi, hogy ez az ágazat adja a magyar mezőgazdasági kibocsátás mintegy 13 százalékát. A szektor 60 ezer embernek ad munkát, ráadásul csaknem 100 százalékban, magyar kézben van – tette hozza Zsigó Róbert.

Bányai Gábor, a térség országgyűlési képviselő úgy vélekedett: hogy a régió mezőgazdasági szerepét jelentősen növeli a Bács-Tak Kft. új beruházása. Hozzátette: a zárt tartású víziszárnyas piacon most szinte korlátlanok a piaci lehetőségek. A jánoshalmi származású képviselő örömmel számolt be arról, hogy erősödik a régió gazdasága, többek között indulhat majd a magyar fejlesztésű traktorgyártás Jánoshalmán, Kunfehértón pedig új gyógyszergyár épül.

Forrás: www.baon.hu

További híreink

Szabadtéri színpad Pálmonostorán

Pálmonostora

2026. 06. 23.

Katona József Művelődési Ház felújítása - projektzárás

Pálmonostora Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be TOP_PLUSZ-1.2.1-21 ÉLHETŐ TELEPÜLÉSEK felhívásra „Katona József Művelődési Ház felújítása” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BK1-2022-00002). A projekt keretében 100,00 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a helyi közösségi élet legfontosabb helyszínének, a művelődési háznak a felújítása történt meg.

2026. 06. 23.

[ Pálmonostora ]

down arrow

Csikéria

2026. 06. 19.

Szolgálati lakás épületenergetikai korszerűsítés - projektzárás

Csikéria Községi Önkormányzat pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-2.1.1-21 ÖNKORMÁNYZATI ÉPÜLETEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE felhívásra „Szolgálati lakás épületenergetikai korszerűsítése” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BK1-2022-00038). A projekt keretében 34,10 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a szolgálati lakás energetikai korszerűsítése valósult meg.

2026. 06. 19.

[ Csikéria ]

down arrow
Emberek ülnek asztalok körül egy teremben, ge yvalaki előadást tart, a többiek őt figyelik.

2026. 06. 09.

TervElő: Bács-Kiskun készül a következő uniós fejlesztési időszakra

Bár sokan még a jelenlegi uniós fejlesztések eredményeit látják megvalósulni településeiken, az Európai Unióban és a tagállamokban már a következő, 2028 és 2034 közötti fejlesztési időszak előkészítése zajlik. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata ezért már most megkezdte a közös gondolkodást a településekkel, hogy időben felkészüljön a jövő lehetőségeire.

2026. 06. 09.

down arrow
Egy teremben emberek ülnek egymással szemben és beszélgetnek.

2026. 06. 02.

Bács-Kiskun, jó itt lenni! Hátrányos helyzetű csoportok: fókuszban a fogyatékossággal élők

Hatodik alkalommal ülésezett a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” projekt keretében működő Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum tematikus munkacsoportja a kecskeméti Megyeházán múl héten csütörtökön. Ezúttal a fogyatékkal élők kerültek az ülés fókuszába, mint hátrányos helyzetű társadalmi csoport. A Projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg.

2026. 06. 02.

down arrow
A képen helyi termékeket látunk sajtot, bort, paprikát, szépen csomagolva, kosárba helyezve.

Császártöltés

2026. 06. 01.

A fi200 klub is bemutatkozik a Sváb Ételek Fesztiválján

Június 13-án, szombaton hatodik alkalommal rendezik meg a Sváb Ételek Fesztiválját Császártöltésen, ahol a hagyományos sváb ételek, a kulturális programok és a kiváló borok mellett a helyi termékek is főszerepet kapnak. A rendezvényen önálló kiállítói térrel jelenik meg a fi200 közösségi gazdaságfejlesztő klub, amely számos helyi termelőt, kézművest és vállalkozót hoz el a fesztiválra.

2026. 06. 01.

[ Császártöltés ]

down arrow
Nyaram a környezetemért - felhívás

2026. 05. 29.

Nyaram a környezetemért - felhívás

A Bács-Kiskun Megyei Környezetvédelmi Alapítvány pályázati felhívása Bács-Kiskun vármegyei általános és középfokú iskolák diákjai számára, a természetvédelem és környezetvédelem fontosságát, kihívásait és/vagy fenntartható megoldásait bemutató rajzok, festmények, fotók és rövid videók készítésére és beküldésére.    A pályázat célja, hogy felhívja a figyelmet a környezetünkben észlelhető természeti problémákra, a környezetvédelem lokális kihívásaira, veszélyeire és/vagy azokra megoldást is javasol.

2026. 05. 29.

down arrow
Esőkert építés Kisteleken
Gyakorlati szakmai nappal folytatódott Kisteleken az esőkertek népszerűsítését célzó program. A Vásártér területén egyszerre három esőkert épült meg, és a munkálatokban középiskolás diákok is részt vettek, akik így testközelből ismerkedhettek meg a természetalapú csapadékvíz-gazdálkodás lehetőségeivel.
Megnézem

Legfrissebb videóink

Design by WEBORIGO