BÁCS-KISKUN TELEPÜLÉSEIN FOLYAMATOS A FEJLESZTÉS

közügyek TOP-fejlesztések
Átadták a bácsbokodi és bácsborsódi szennyvízhálózat és a két település közös szennyvíztisztító telepet.

A települések öröme vármegyénk öröme is, hiszen közös cél és szándék Bács-Kiskun töretlen fejlődése. 119 településünk mindegyikén történt kisebb-nagyobb beruházás, fejlesztés, mely az ott élők kényelmét, komfortérzetét erősíti. Örömmel tesszük közzé Kovács László polgármester beszámolóját, amit közösségi portálon osztott meg a nagyvilággal. 

Tisztelt bácsbokodi Lakosok!

A mai napon átadásra került a bácsbokodi és bácsborsódi szennyvízhálózat és a két település közös szennyvíztisztító telepe, amely mintegy 2,5 milliárd forintos beruházás keretében valósult meg.

Rengeteg előkészítés, számtalan tárgyalás és befektetett munkaóra, sok-sok ember és különböző szervezet együttműködése vezetett a mai nap átadó rendezvényéhez, amely mellett nem lehet köszönet nélkül elmenni.

Szeretnék köszönetet mondani:

- Zsigó Róbertnek, térségünk országgyűlési képviselőjének, hogy ebben az ügyben is településünk mögött állt és segítette a minisztériumi, kormányzati döntések meghozatalát,

- a Sole-Mizo Zrt. tulajdonosi körének, igazgatótanácsának, menedzsmentjének, hogy a saját szennyvíztisztító telep megépítésével immáron biztosítják az ipari szennyvíz hatékony megtisztítását és ezzel azt is kinyilvánították, hogy számítanak és a jövőben is terveznek a bácsbokodi üzemmel, a bácsbokodi és környékbeli dolgozókkal;

- Bácsborsód Községi Önkormányzat jelenlegi és korábbi polgármesterének – Bognár Anitának és Csomor Lászlónak – valamint a bácsborsódi képviselő-testületnek a szükséges döntések meghozataláért és a befektetett munkáért, amely a bácsbokodi beruházás megvalósulásának egyik támaszán túl biztosította a két település közös fejlődését,

- a kivitelező csapatnak, kiemelten a Magyar Vakond Kft-nek mint fővállalkozónak és az Alisca Bau Zrt-nek, mint alvállalkozónak az építési munkák gyors és hatékony megvalósításáért;

- az NFP Programiroda Nonprofit Kft-nek, mint a projekt konzorciumvezetőjének az adminisztrációban és a projekt megvalósulásában és elszámolásában nyújtott segítségért;

- a Bácsbokodi Víziközmű Társulatnak és a társulat működésében közreműködőknek;

- az üzemeltető Bajavíz Kft-nek az előkészítésben, megvalósításban és az engedélyeztetésben nyújtott elengedhetetlen szakmai támogatásért;

- a mérnök szervezetnek, kiemelten az Ister Mérnökiroda Kft-nek és Harmati Attila vezető műszaki ellenőrnek;

- az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság munkatársainak;

- a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vízügyi hatóságának;

- Bácsbokod Nagyközség Önkormányzata Képviselő-testületének, valamint a bácsbokodi és a bácsborsódi önkormányzat közreműködő munkatársainak;

- és végül, de nem utolsósorban: Bácsbokod és Bácsborsód lakosainak azért a türelemért és hozzáállásért, amellyel ehhez a beruházáshoz viszonyultak.

Üdvözlettel:

Kovács László pm.

További híreink

Kecskemét

2024. 04. 16.

 Turisztikai kiállítás lesz Kecskeméten április 26-án!

Kecskemét és Térsége Turisztikai kiállítást rendez hagyományteremtő szándékkal április 26-án, pénteken 10-18 óra között a Tourinform Iroda környékén (Kecskemét, Szabadság tér 5/A)  az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület, az Iroda üzemeltetője.

2024. 04. 16.

[ Kecskemét ]

Bátya

2024. 04. 15.

Épületenergetikai fejlesztések Bátya településen - projektindítás

Bátya Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-2.1.1-21 Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése felhívásra „Épületenergetikai fejlesztések Bátya településen” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BK1-2022-00041). A projekt keretében 73,76 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból két önkormányzati épület energetikai korszerűsítése valósul meg. 

2024. 04. 15.

[ Bátya ]

Császártöltés

2024. 04. 15.

Belterületi Kerékpárút II. ütem és játszótér fejlesztés Császártöltésen - projektindítás

Császártöltés Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-1.2.1-21 ÉLHETŐ TELEPÜLÉSEK felhívásra „Belterületi Kerékpárút II. ütem és játszótér fejlesztés Császártöltésen” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-BK1-2022-00026). A projekt keretében 235,50 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél a közterületek rekreációs célú megújítása.

2024. 04. 15.

[ Császártöltés ]

Balotaszállás

2024. 04. 15.

Belterületi útfejlesztés Balotaszálláson - projektindítás

Balotaszállás Községi Önkormányzat pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-1.2.3-21 BELTERÜLETI UTAK FEJLESZTÉSE felhívásra „Belterületi útfejlesztés Balotaszálláson” címmel (projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.3-21-BK1-2022-00009). A projekt keretében 60,00 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrásból a fő cél az elavult útburkolatok felújítása.

2024. 04. 15.

[ Balotaszállás ]

Kiskunmajsa

2024. 04. 11.

Folytatódnak a fejlesztések Bács-Kiskunban 

Csaknem félszáz fejlesztési beruházás támogatói szerződését írták alá 12 milliárd forint értékben csütörtökön Kiskunmajsán, a Bács-Kiskun Vármegyei Polgármesterek Szakmai Fórumának keretében. Az eseményen elhangzott: a napokban döntés született arról, hogy újabb 8,5 milliárd forint pályázati forrás érkezik a vármegyébe. 

2024. 04. 11.

[ Kiskunmajsa ]

2024. 04. 10.

Újabb települések nyertek fejlesztési forrást

Útfejlesztésre és az egészségügyi, szociális alapszolgáltatások fejlesztésére nyertek támogatást Bács-Kiskun vármegyei települések a TOP Plusz program keretében. 

2024. 04. 10.

Design by WEBORIGO