70 ÉVES SZÜLETÉSNAPJÁT ÜNNEPELTE IMREHEGY

közügyek TOP-fejlesztések
A 70 éves évforduló ünnepe, a falu szívének felújított játszótér átadásával kezdődött.

1952. január elsejétől vált önálló településsé Imrehegy község. Korábban Szentimrehegy tanyaközponttal, Kecel és Kiskunhalas egy-egy külterületi részeként éltek, a mai közigazgatásilag önállóvá vált település területén főként mezőgazdaságból élők. Az önállóvá válás rögös útjára lépve, hosszú évtizedek küzdelmei, összefogása, kemény munkája által, Imrehegy a mai képe egy teljesen közművesített, élhető települést tár elénk. Ami elértek, azt mind lépésről lépésre, évtizedről évtizedre a helyiek akarata és kitartása által sikerülhetett.
A 70 éves évforduló ünnepe, a falu szívének felújított játszótér átadásával kezdődött. A Magyar Falu Programnak köszönhetően új játékokat szerzett be a település, a régieket pedig felújították, így egy még komplexebb, barátságosabb és bővült játszótér fogadja az apróbb és nagyobbacska gyerkőcöket, akik vígan, egy csodás zöld környezetben, önfeledten élvezhetik a játékok örömét. A beruházás közel 6 millió forintból valósulhatott meg, ezzel megmentve és új életet lehelve a település egyetlen játszóterébe.
Az ünneplés további része a Szabadidőparkban folytatódott, ahol évfordulós hálaadó misét tartott Fekete Szabolcs plébános. Lavati Gabriella polgármester pedig a település kitüntetéseivel jutalmazta és ismerte el Imrehegy korábbi vezetőit, a településsel egyidős lakosait, és az önkormányzat kiváló dolgozóit. Az ünnepi Falunapra Imrehegy testvértelepülése, Kraszna delegációja is ellátogatott, felvonultak az önkéntes tűzoltók, gyermekprogramok, településtörténeti kiállítás, kézműves és helyi termék bemutató, és sok vidám, zenés program várta az ünnepelni vágyókat.

További híreink

2024. 12. 05.

VÉRADÁS

Az Országos Vérellátó Szolgálat Bács-Kiskun vármegyei következő kiszállásos véradási helyszíneit közöljük

2024. 12. 05.

2024. 12. 04.

Értékőrzők Bács-Kiskunban III. - jelentkezési határidőt hosszabbítunk!

Nyerjetek osztálykirándulást a Bács-Kiskun vármegye nemzeti értékei ifjúsági vetélkedőn!

2024. 12. 04.

2024. 12. 04.

Tovább gyarapodott a vármegyei értéktár 

Tegnapi ülésén a Bács-Kiskun Vármegyei Értéktár Bizottság két új érték felvételéről is döntött. Az Ulmi Dereglye (Ulmer Schachtel) – Baja és Országos Magyarországi Német Tanösvény mellett Dr. Bodonhelyi Sándorné munkássága és az általa tervezett Babavarázs Varia Bánszínház is bekerült a vármegyei értéktárba.  

2024. 12. 04.

2024. 12. 03.

„Bács-Kiskun, jó itt lenni!” Folytatódik a vármegyei közösségépítés és felzárkóztatás 

Az elmúlt években példaértékű munka zajlott Bács-Kiskun vármegyében a közösségi identitás, a kulturális örökség megőrzése és a társadalmi kohézió erősítése terén. Ezt hivatott folytatni a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” címet viselő program, kiegészülve a hátrányos helyzetű csoportok felzárkóztatásával. A programindító konferenciára várják az érintett szervezetek képviselőit és az érdeklődőket. 

2024. 12. 03.

2024. 11. 29.

Evezés és kerékpározás: hálózatos turisztikai fejlesztésekre pályázik a vármegyei önkormányzat

Bugacon, az Aranymonostor Látogatóközpontban tartotta novemberi ülését a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés. 

2024. 11. 29.

2024. 11. 28.

Baja az ország déli kapujává válik - ezeket a fejlesztéseket jelentette be Lázár János

Baja logisztikai és közlekedési szerepe felértékelődik, a város Moháccsal együtt az ország déli kapujává válik - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter csütörtökön Baján sajtótájékoztatón, miután megbeszélését folytatott Bari Bernadett (Fidesz-KDNP) polgármesterrel.

2024. 11. 28.

Design by WEBORIGO