Ösztöndíj

„A legtöbb, amit gyermekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak."

Ösztöndíj

„A legtöbb, amit gyermekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak."

Vármegyei ösztöndíj program 

Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának alapvető célkitűzése, hogy hathatósan részt vegyen a vármegye gazdasági fejlődésének élénkítésében, amelynek fontos eszköze, az elvándorlás csökkentése, a helyi vállalkozások működéséhez és fejlődéséhez megfelelő szakképzett munkaerő biztosítása. 

2018-ban európai uniós források bevonásával megkezdtük a vármegyei gazdaságfejlesztés alappilléreinek megerősítését. Ezek közül az egyik, a vármegyei munkaerő helyben maradást elősegítő ÖSZTÖNDÍJ pályázat. 

Az ÖSZNTÖNDÍJ pályázat célja, hogy a helyi vállalkozások igényeit szem előtt tartva megfelelő szakmai felkészültséggel rendelkező helyi, humán erőforrást biztosítson.

„Bács-Kiskunban itthon vagy!” ÖSZTÖNDÍJ pályázat eredményeként eddig 4 térségben, 27 településen, 600 támogatás született. Ez azt jelenti, hogy a támogatottak a támogatási időtartammal megegyező ideig vállalnak munkát helyben, ami esetünkben eléri a 3000 hónapot.

 

Az elmúlt időszakban megszerzett tapasztalat és kialakult kapcsolatrendszer lehetőséget biztosít a sikeres folytatásra. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata 2020-ban kibővítette a VÁRMEGYEI ÖSZTÖNDÍJ rendszert, hogy a korábbi tapasztalatokat felhasználva egy új és jobb választási lehetőséget adjon a piaci igényekre a vármegye sikeres fejlődésének érdekében. Ehhez finanszírozási alapot hozott létre a vállalkozások és települési önkormányzatok bevonásával 2020 január 15-től.

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Közgyűlésének 12/2017. (XII.13.) önkormányzati rendelete biztosítja a jogi keretet és tartalmazza az ösztöndíj rendszer működésének részleteit. A vármegyei ösztöndíj pályázat minden tanulmányi félév elején kerül meghirdetésre. A szükséges dokumentációkat, és az eljárást a vármegyei önkormányzat munkatársai készítik elő és folytatják le a korábban elfogadott, helyi igényeknek megfelelően.

A folytonosságban bízva, várjuk továbbra is a vállalkozások jelentkezését, akik támogatásukkal hozzájárulnak a jövő szakembereinek képzéséhez, a munkaerő gondok felszámolásához, fiataljaink helyben maradásához. 

 FIGYELEM! 

Megjelent a Vármegyei Ösztöndíj Program 2024/2025-ös tanév II. féléves pályázati felhívása!

Az aktuális pályázati felhívást és a jelentkezési adatlapot a mellékletek között találhatják.

 



Kapcsolat

6000 Kecskemét Deák Ferenc tér 3

www.bacskiskun.hu
Több Kevesebb chevron down

Filmajánló

chevron left
event card

Talpra magyar!

arrow
Mi jut eszébe az utca emberének Petőfiről?

event card

Bács-Kiskun vármegyei imázsfilm

arrow
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának imázsfilmje. A film az "érték, élmény, egészség" témakörére épít és vármegyei szereplők szemszögéből mutatja be a otthonunk látnivalóit, értékeit.

event card

Értéket adunk

arrow
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának térségi értékeket bemutató karácsonyi kisfilmje.

event card

Petőfi örök

arrow
200 éve született Petőfi Sándor,  s ezalatt a jó néhány esztendő alatt bizony elég sok minden megváltozott. 

event card

Homokanimáció - sorozat

arrow
Lenyűgöző homokanimáció-sorozat, vármegyei történetekből. 

event card

Meseföld - Csonka torony

arrow
Csengőd település keletkezésének legendája elevenedik meg a mesében.

event card

Itthon, Bács-Kiskunban

arrow
Bács-Kiskun Megye Önkormányzatának 2021-es, színvonalas imázsfilmje a Mi vármegyénkről, életünk, kultúránk, hagyományaink jövőt építő villanásaiból készült. 

event card

Bács-Kiskun vármegyei TOP fejlesztések 2019

arrow
Vármegyénkben több mint 500  pályázatot nyújtottak be segítségünkkel 2014-2019 között. Ezekről a fejlesztésekről szól az alábbi kisfilm.

chevron right

Galériák

chevron left
event card

Ipari terület kialakítása Solton

arrow

Solt

event card

Egyházak

arrow

event card

Vármegye napok

arrow

event card

Bács-Kiskun Vármegyei turisztika

arrow
Érték, élmény, egészség

event card

TOP - TOP Plusz projektek

arrow

event card

Testvérmegyék

arrow

event card

Szobonya Zoltán Emléknap

arrow

event card

Csatári Bálint Konferencia

arrow

chevron right

Könyveink

chevron left
event card

Első világháborús emlékművek Bács-Kiskun megyéből

arrow
Az első világháború lezárására emlékezünk idén november 11-én. A háború, mely történelmünk egyik legpusztítóbb világégése volt, megyénkben is számtalan településen, városban áldozatok sokaságát követelte, ezzel csonka családokat százainak lelkében fájdalmas űrt hagyva.

event card

Épülő Bács-Kiskun 1.

arrow
Bács-Kiskun megye a 2014-2020-as időszakra vonatkozóan elkötelezte magát amellett, hogy egy megújulásra képes, fenntartható gazdasági és társadalmi környezetet és versenyképes, vonzó térséget hozzon létre. Az elképzelés megvalósításához eszközt a megyei önkormányzat által koordinált Terület és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Bács-Kiskun megyében felhasználható 63 milliárd forintja biztosít.

event card

Értéktár 1. kötet

arrow
A kiadványban bemutatásra kerülnek a megyénkhez köthető hungarikumok és nemzeti értékek, és ezt követően azok a megyei értékek, amelyek 2015. május végéig a Bács-Kiskun Megyei Értéktárba felvételt nyertek. 

event card

Sváb-sarok

arrow
Ott vagy, ahol lenned kell - Pincék, helyi termékek,, látnivalók, szállások

event card

Érték, élmény, egészség

arrow
Az Érték, Élmény, Egészség- Kincsek nyomában egy 60 oldalas, igényes turisztikai kiadvány, amely a vármegye értékeit hivatott bemutatni.

event card

Értéktár 3. kötet

arrow
A 2019 óta bővült értéktár elemei - bővítése folyamatban.

event card

Borba zárt napfény

arrow
A Duna Borút projekt keretében készült el ez a borturisztikai kiadvány és térkép, amely bemutatja a megyei és határon túli borászatokat

event card

Értéktár 2. kötet

arrow
A Bács-Kiskun megyei értékek 1. című kiadvány folytatásában 109, újonnan listára került értéket mutatunk be.

chevron right

Turisztika

chevron left
event card

Kunszentmiklósi Strandfürdő

arrow

Kunszentmiklós

event card

Földtani Feltárás

arrow

Csólyospálos

event card

Pusztatemplom

arrow

event card

Dávod Bográcsfesztivál

arrow

Dávod

event card

DUNÁTÓL A HOMOKHÁTSÁGIG MEGATÚRA

arrow

Bácsalmás, Bácsborsód, Bácsszőlős, Baja, Bátmonostor, Csikéria, Dunafalva, Gara, Katymár, Kelebia, Madaras, Nagybaracska, Szeremle, Tompa

event card

Kiskunmajsai Római Katolikus Templom

arrow

Kiskunmajsa

event card

Hunyadi Mátyás Helyőrségi Gyűjtemény

arrow

Szabadszállás

event card

Hotel Imperial Gyógyszálló

arrow
Pihenés és gyógyulás egy helyen

Kiskőrös

chevron right

Értékeink

chevron left
event card

Dulity Tibor népművelői, festőművészi és képzőművészi munkássága

arrow
A festő Bácsalmáson született, itt élte „szegényen is boldog” gyermek- és ifjúkorát. Népművelőként kezdte pályáját, a Művelődési Ház színjátszó- és rajzszakkörét vezette, majd az intézmény igazgatója lett. 

Bácsalmás

event card

Bak-ér

arrow
A Bak-ér az ős-Duna-ág egyik mellékfolyója, mely az évszázadok során hordalékával feltöltötte a Felső-Kiskunság jelentős területeit, amely ma a Kiskunsági Nemzeti Park része. 

Kunszentmiklós

event card

Bajai halászlé

arrow
A bajai halászlét legkorábban Hevesi Lajos 1872-ben megjelent Jelky András kalandjai című könyvében említi meg: a híres bajai vándor szabólegény, Jelky is tudott halászlét főzni. 

Baja

event card

Fazekas Ágnes Blandina az országos mezőgazdasági leányképzés megalapozásában végzett kiemelkedő munkássága

arrow
Fazekas Ágnes Blandina neves félegyházi családban született 1897-ben. Tanulmányait helyi polgári iskolában kezdte meg, amely a Miasszonyunkról elnevezett kalocsai iskolanővérek által vezetett Constantinumhoz tartozott. 

Kiskunfélegyháza

event card

Középső bronzkori központ

arrow
A Magyar Nemzeti Múzeum egyik legszebb római kisplasztikájára Gombár Sándor tanyáján szőlőtelepítés közben bukkantak rá. A helyszínelést végző B. Thomas Edit jelentése végén megemlíti, hogy a tanya végében, egy erdős terület mögött található magaslaton, 1951-ben egy bronzkori arany láncocska is előkerült. 

Kiskőrös

event card

Kiskunhalasi szégyenkő

arrow
A kiskunhalasi szégyenkő egy letűnt korszak büntetés-végrehajtási eszköze. A református egyház 1563-ban vezette be a megszégyenítő eklézsiabüntetést, melynek kiegészítő része volt a szégyenkő. 

Kiskunhalas

event card

Tázlár - Templomhegy

arrow
A mai Tázlártól Nyugatra elhelyezkedő Templomhegyen egy többkorszakú régészeti lelőhely és emlékhely található. A 2003-2004 és 2012-2018 között zajló feltárások eredményeként a helyszínen szarmata, Árpád-kori és középkori időszakra utaló régészeti jelenségek kerültek elő.

Tázlár

event card

Hagyományos halászat a Duna magyarországi alsó szakaszán

arrow
A Duna magyarországi szakaszán a Duna mellett élő emberek mindennapjaihoz hozzátartozott a víz, és azzal együtt a halászat, ami az élelemszerzést módját is jelentette. Mára ez a kisszerszámos halászat formájában maradt fenn többek között Fajsz közigazgatási területén is.

Fajsz

chevron right

Események

chevron left
chevron right
Design by WEBORIGO